ČAKRY

Pokud se ve Vašem životě objevují problémy na fyzické i duchovní úrovni, se kterými si nedokážete poradit, pokud Vám chybí v životě jasný cíl nebo elán k němu směřovat, pokud třeba cítíte jen dlouhodobou obecnou nepohodu, může být příčinou některá ze zablokovaných čaker. Blokaci čaker můžete odstranit postupnou prací na sobě - tj. v poradně pomocí pránického léčení a poradenství.

CO JE HARMONIZACE ČAKER? 

Harmonizace čaker je proces, při kterém pomáháte otevřít své čakry tak, aby jimi mohla dostatečně proudit energie a Váš život se stal harmonickým a šťastným. Harmonizace čaker je možná několika různými způsoby. pránickým léčením, utomatickou kresbou, posloucháním hudby a harmonizovat pomocí vůní a  barev spojených s jednotlivými čakrami...

Harmonizace čaker

Pokud ještě nevíte, která čakra není v harmonii, pomůže Vám následující text o tom, jaké jsou příznaky zablokování jednotlivých čaker.  Pokud pro sebe chcete udělat maximum, pak Vám můžeme opravdu vřele doporučit kompletní čakrovou kúru se všemi čakrovými esencemi, se kterou Vám rádi poradíme. Podotýkáme, že všechny čakry jsou vzájemně propojeny, a proto se vlastně nemůžete dopustit při výběru esence omylu, pokud zvolíte jinou čakrovou esenci, než tu, kterou aktuálně nejvíce potřebujete. Harmonizací čaker můžete vždy jen získat, nikdy nelze způsobit "nadměrnou harmonizaci".

 

Zablokovaná první čakra

První čakra nám pomáhá realizovat naše ideje a plány, v případě disharmonie první čakry jsme apatičtí a žijeme spíše v našich představách než v realitě. V první čakře se ukrývají karmy z minulých životů, souvisí také s naším egem.


Příznaky a obtíže:

•    Pocit, že ztrácíte půdu pod nohama
•    Obezita
•    Myšlenky bloudí kolem materiálního vlastnictví a ukojení potřeb – jídlo, sex, alkohol
•    Materiální problémy


Nemoci spojené s první čakrou:


Zácpa, hemeroidy, zánět tlustého střeva, průjem, chladné neprokrvené prsty u nohou a rukou, frekvence močení, zánět močového měchýře, osteoartróza kyčelního kloubu, ledvinové kameny, hypertenze, hypotenze, impotence, vrozené deformace chodidel.

 

 

Zablokovaná druhá čakra

Nedostatek motivace může ukazovat na zablokovanou druhou - tzv. křížovou - čakru. Když se cítíte neschopni cokoliv udělat a všechno vypadá tak nudně, začněte s harmonizací druhé čakry. Dalšími projevy zablokované druhé čakry jsou například sobectví, vášeň, pýcha, závist, krutost, pochybnosti, lenost, atd.


Příznaky a obtíže:

•    Nedostatek motivace
•    Problémy sexuálního charakteru
•    Sobectví, lenost


Nemoci spojené s druhou čakrou:


Dráždivý tračník, menstruační cyklus, premenstruační syndrom, cysty na vaječníkách, endometrióza, nemoci varlat, nemoci prostaty.


 

 

Zablokovaná třetí čakra

Nesprávná funkce třetí čakry se projevuje především jako strach. Při nesprávné funkci třetí čakry vidíme život plný překážek, které přinášejí strach, úzkost a deprese. Extrémem nefungující třetí čakry může být pravý opak a touha mít vše pod kontrolou.  Fyzicky se zablokování třetí čakry - tzv. solar plexu - projevuje žaludečními vředy, nadýmáním, pálením žáhy.


Příznaky a obtíže:

•    Strach
•    Nedostatek sebeúcty


Nemoci spojené s třetí čakrou


Cukrovka, slinivka břišní, zánět slinivky břišní, nemoci jater, žlučové kameny, dvanácterníkový vřed, kýla, jícnový reflux, celiakie (tenké střevo), slezina.

 

 

Zablokovaná čtvrtá čakra

Čtvrtá čakra, která nepracuje správně, se projevuje například přehnaným altruismem, ignorováním vlastních potřeb a tužeb, problémy se srdcem, stažením se do samoty. Lidé odmítají lásku, cítí se příliš zranitelní a raději zůstanou sami, než by riskovali ublížení. Také ztrácejí své zájmy, radost a motivaci. Život se mění v nudu. Dalším projevem nerozvinuté čtvrté čakry je touha být stále se svými milými. To už není láska, ale nezdravá závislost nebo touha vlastnit je.


Příznaky a obtíže:

•    Přehnaný altruismus - tzn. láska k bližnímu,odhodlání podřídit vlastní zájmy blahu druhých.
•    Ignorování vlastních tužeb


Nemoci spojené se čtvrtou čakrou


Všechny srdeční choroby

 

Zablokovaná pátá čakra

Uzavření páté čakry a nedostatečné proudění její energie může způsobit závažná onemocnění. Projevit se může nejprve malým kašlem, ale pokračovat řadou zánětů nebo vážnými plicními problémy atd. V páté čakře se hromadí nadbytek energie, kterou jsme nedokázali projevit navenek – třeba vyjádřit slovy nebo zpěvem. Buď nám chybí odvaha se projevit anebo nemáme v pořádku vazby s okolím, takže naše projevení nenachází potřebnou odezvu zvenčí.

Člověk s blokádou v oblasti páté čakry může mít tendenci předvádět se, být hrubý, vysoce racionální nebo vysoce emocionální, falešný a neupřímný. Takový člověk pak nevyužívá správně schopnost mluvit, ale bezdůvodně ubližuje druhým. Stydlivost a arogance jsou dalšími projevy blokované páté čakry.


Příznaky a obtíže:

•    Stydlivost
•    Neschopnost vyjádřit se
•    Koktavost a poruchy řeči
•    Potlačování vlastních emocí


Nemoci spojené s pátou čakrou


Astma, zvýšená činnost štítné žlázy, bolesti v krku, záněty krční mandlí, sluchové potíže, ušní šelest, horní cesty trávicí soustavy, afty, zuby, mentální anorexie, roztroušená skleróza

 

Zablokovaná šestá čakra

Blokovaná šestá čakra způsobuje například to, že „pro stromy nevidíme les“, jsme těžcí a pomalí, těžko se orientujeme, chybí nám autentičnost, schopnost obecného nadhledu, přehnaně užíváme logické a racionální myšlení, chybí nám smysl pro realitu, ztrácíme se ve svých snech, chováme se zmateně.


Příznaky a obtíže:

•    Absence smyslu pro realitu
•    Těžká hlava
•    Neschopnost mít nadhled nad věcmi


Nemoci spojené s šestou čakrou


Tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy s viděním, krátkozrakost, dalekozrakost, zelený zákal, skvrny v zorném poli oka, zánět horních cest dýchacích a potíže s dutinami, výtok z nosu, zánět vedlejších nosních duti

 

Zablokovaná sedmá čakra

Sedmá čakra se neblokuje jako ostatní čakry. Odráží funkci všech ostatních čaker. Může být méně či více vyvinuta. Omezená funkce sedmé čakry se může projevovat jako pocit neúplnosti bytí, strachu ze života. Tímto strachem se udržuje poslední zbytek blokád ve všech čakrách. Není náhoda, že naprosté zoufalství člověk vyjadřuje tím, že si položí ruce na temeno. Lidé s narušenou funkcí sedmé čakry potřebují láskyplné vedení, které jim pomůže znovu vnést do života světlo.

Nemoci spojené se sedmou čakrou


Deprese, parkinsonova nemoc, schizofrenie, epilepsie, senilní demence.